20 years experience in the IT world!

Новости

Dell EMC PowerStore

Дизајниран за новата ера на податоци – Dell EMC PowerStore

Новото иновативно PowerStore семејство ги елиминира традиционалните компромиси во перформансите, скалабилноста и ефикасноста на сториџот, со data-centric, интелигентна и прилагодлива инфраструктура која ги трансформира и мобилизира и традиционалните и современите…
Dell Vostro 15 5590

Совршен за професионалци, Dell Vostro 5590 е лаптоп кој го централизира вашиот успех!

Dell Vostro 5590 е бизнис лаптоп кој безжично се поврзува со вашиот смартфон преку Dell Mobile Connect, овозможувајќи беспрекорна интеграција на вашиот компјутер со вашиот смартфон, непречено работење, зачувување на…
Lenovo E1

Заборавете на досадното чистење! Робот правосмукалката Lenovo E1 ќе го исчисти домот наместо вас!

До чист дом никогаш полесно! Супер паметната робот правосмукалка Lenovo E1 чистењето го претвора во уживање. Се управува лесно преку смартфон, чисти брзо прецизно, а има и автоматско полнење! Но,…
Dell EMC PowerEdge R740

Dell EMC PowerEdge R740 – Сервер со моќни перформанси, автоматизирано управување и вградена безбедност

Power Edge R740 е дизајниран да ги забрза перформансите на апликациите со картички за забрзување и скалабилност на просторот за складирање на податоци. Оваа 2socket, 2U платформа има оптимален баланс…
Dell EMC Isilon H400

Потребно ви е моќно, флексибилно и ефикасно решение за складирање на податоци? Dell EMC Isilon H400 обезбедува едноставност во управувањето, висока ефикасност и масивна скалабилност!

Постојано се справувате со зголемен број на неструктурирани податоци? Потребно ви е едноставно решение за складирање, управување и заштита на овие податоци со ефикасност и масивна скалабилност? Dell EMC Isilon…

Интелигентната трансформација е следниот чекор кон подобра и попаметна иднина која во целост гo менува начинот на интеракција на бизнисот со светот!

Интелигентната трансформација е веќе тука и сама по себе прави дигиталната трансформација да изледа како old school размислување. Но, ако вашиот бизнис е веќе вклучен во дигиталната трансформација, тогаш каде…
Dell EMC PowerEdge R640

Не дозволувајте вашите тековни сервери да ве успорат. Зголемете ја продуктивноста и заштедете многу со Dell EMC PowerEdge R640!

Вашата организација постојано се справува со огромен број на информации? Тогаш потребен ви е сервер кој брзо и ефикасно ќе ги организира и распоредува податоците и соодветно безбедно ќе ги…
 • Nuance Equitrac - 1
 • Nuance Equitrac - 3

Со Nuance Equitrac, Lexmark ви овозможува интелигентен начин на печатење!

Nuance Equitrac® обезбедува разновидност за да ги зголеми заштедите на трошоците и да ја зголеми безбедноста притоа минимизирајќи ги трошоците за инфраструктурата за печатење. Овој софтвер обезбедува: Контрола - oсигурува…
 • Lenovo Yoga C930 - 1

Ви го претставуваме Lenovo Yoga C930! Лаптоп кој ги спојува иновацијата и дизајнот!

Премиум алуминиумска изработка. Иновативни функции. Елегантен, стилски дизајн. Ултратенок и ултралесен. Секоја компонента на Yoga C930 е дизајнирана да го направи вашето искуство уште подобро. Тродимензионален звук во секој режим…
PowerVault ME4

Dell EMC PowerVault ME4 – Технологија која испорачува сеопфатна едноставност, високи перформанси и голем капацитет за складирање на податоци

Консолидирајте го вашиот простор за складирање со PowerVault ME4 новата серија на сториџи за entry-level SAN и DAS работни оптоварувања. ME4 серијата е идеална за забрзани перформанси за HPC, Exchange,…
Lenovo Tab M10

Запознајте го Lenovo Tab M10! Импресивен семеен таблет, за неограничена забава!

FHD екранот и двoјните предни звучници овозможуваат извонредна забава - а сето тоа е спакувано со стил, во модерен дизајн. 10.1-инчниот FHD екран доловува буквално сè, од интензитетот на акциона сцена, до…
 • moto g7 family
 • moto g7 play
 • moto g7 plus - deep indigo
 • moto g7 plus - red
 • moto g7 power
 • moto g7

Сè што сакате, на едно место: новите moto g7

Откако со moto g серијата беа воведени нови правила на пазарот на смартфони во 2013 год., се повеќе корисници бараат премиум квалитет по достапна цена. Со секоја следна генерација на…
Acer Predator Helios 500

Брутално моќен и импресивен, Acer Predator Helios 500 е совршен избор за гејминг лаптоп!

Одлично ладење. Неверојатна моќ. Совршена графика. Обложен со длабока црна боја, IPS екранот со прецизно дефинирани бои е совршен за играње до доцна во ноќта. Прашањето е што да одберете, 4K…
VersaLink C7000

Xerox® Versalink® C7000 – Мултифункционални принтери создадени за продуктивност!

Соочете се со предизвиците на работното место со вашиот модерен асистент - VersaLink C7000. VersaLink C7000 е серија на мултифункционални принтери со Xerox® ConnectKey® технологија кои подржуваат многубројни апликации и…
Moto_Pie

Сите Motorola One уреди добиваат ажурирање до Android Pie

Многубројните корисници од Македонија кои го избраа Motorola One, смартфонот кој направи вистински бум на пазарот во средната ценовна класа, ќе бидат меѓу првите во светот кои ќе работат на…
 • Motorola One - White

Motorola Оne веќе е на македонскиот пазар

Телефонот пристигна кај нас по цена, пониска од очекуваната Најновиот смартфон во портфолиото на Motorola официјално пристигна и кај нас. Motorola one веќе е достапен и на македонскиот пазар. Како…
D-Link Industrial Switches

Поврзете го вашето окружување со индустриските мрежни уреди од D-Link

Вклучете се во поврзана инфраструктура Не е никаква тајна дека светот станува се поповрзан. Огромен број на податоци се генерираат секој ден и тој број експоненцијално расте. Поради тоа, поседувањето…
 • Motorola_Izdrzliva baterija
 • MotoMods

Издржлива батерија? Toa е возможна мисија!

Дали знаете како правилно да го полните телефонот? Независно од тоа дали станува збор за највисока, средна или ниска класа на смартфони – сите се соочени со еден основен предизвик…
Microsoft Office 2019

Што e ново во Office 2019

Во Office 2019 ќе најдете нови алатки за мастило, типови на податоци, функции, алатки за превод и уредување, графички движења, функции за едноставна употреба и многу повеќе! Проверете што ви…

Јордан Димитровски: Успехот на AITONIX е резултат на амбиција, правилно поставени цели и желба за нови знаења

Јордан Димитровски: Успехот на AITONIX е резултат на амбиција, правилно поставени цели и желба за нови знаења AITONIX е целосно македонска компанија, која за 18 години од мала фирма се…
Moto Experiences

Животот е полесен со Moto Experiences

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават интеракцијата со него уште поинтуитивна Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција…
IFA 2018

IFA 2018 – Моќта на иновациите во технологијата и оваа година импресионираше!

Минатата недела во Берлин се одржа IFА, најголемиот светски настан за потрошувачка електроника и домашни апарати. Учество земаа 1814 изложувачи кои привлекоа 245 000 посетители, а за огромниот спектар на…
Dell PowerEdge Rack Servers

Dell EMC PowerEdge R740 – Сервер оптимизиран за ефикасно распоредување на работното оптоварување

Максимизирајте ги перформансите на апликациите со оптимален микс од картички за забрзување, простор за складирање и компјутерска моќ во 2U, 2-socket платформа оптимизирана за VDI. R740 е работна машина за…
Motorola + Android One

Motorola + Android One

Семејството на Motorola добива уште еден нов член - motorola one. Овој Android One смартфон ви го дава омиленото Android искуство, три години редовни безбедносни ажурирања и уште повеќе можности…
First 5G-upgradable phone

Motorola го претстави првиот 5G смартфон во светот

Порано оваа година, Motorola прослави 45 години од голем број на важни настани за мобилната индустрија. Од пуштањето на првиот мобилен телефон на пазарот со создавањето на симболичниот RAZR до…
 • Motorola_Moon
 • Motorola_Moon_3

Еден гигантски чекор за Motorola

Пред четириесет и девет години, уредите на Motorola ги пренесоа првите чекори на Нил Армстронг на Месечината на милиони луѓе во светот 20 јули 2018 година, Скопје - Денес се…
 • Motorola Logo
 • Motorola Logo

Легендарнoто лого на Motorola полни 63 години

Дизајнот на т.н. batwings е разработен од Morton Goldsholl Design Associates Легендарното лого на Motorola денес го одбележува својот 63-ти роденден. На 19 јуни 1955 год. е официјално претставено пред…
GDPR

Забрзајте ја подготовката за GDPR!

Што е GDPR? Регулативата за заштита на општите податоци (GDPR) е новиот закон за заштита на податоци на Европската Унија. Тој е наменет да им овозможи на поединците поголема контрола…
Logo AITONIX

TDK Computers веќе е AITONIX!

Среќни сме да објавиме дека TDK Computers го промени името во AITONIX. Од самиот наш почеток во 2000-та година посветени сме на бизнисот, на нашите клиенти и на заедничкиот напредок.…
 • Dell EMC Forum

Dell EMC Forum 2018 во Тирана

Иновациите во технологиите напредуваат со експоненцијална стапка, поттикнувајќи нова ера на дигитална трансформација. Dell EMC Форум 2018 е настан кој ни покажа како да ја забрзаме трансформацијата, со директен пристап…
Истражување за користењето на смартфони

46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат

Глобалното истражување на Моторола нè предупредува за нарушувањето на балансот помеѓу животот и нашиот смартфон. Во декември 2017 година, Моторола спроведе истражување на територијата на четири континенти во едни од…

DELL PowerEdge R230 – Моќен и ефикасен сервер со неверојатна брзина на обработка на податоци!

Консолидација на податоците, побрзо работење на апликациите и перформанси кои ќе овозможат поголема ефикасност и продуктивност на вашиот бизнис. DELL PowerEdge R230 овозможува лесно да ја организирате вашата работа и…
Disatree EMEA Monaco

DISTREE EMEA 2018 – Премиум настан од областа на технологијата кој ја поттикнува соработката на бизнисите ширум светот!

Од 6-ти до 9-ти февруари во Монако се спроведе реномираниот годишен DISTREE EMEA настан, каде учество земa и TDK Computers. На настанот беа претставени стотици брендови од областа на технологијата…

8 совети како да се заштитите од малициозен и опасен софтвер

Малициозниот софтвер може да се појави во многу различни форми. Хакерите користат малициозен софтвер за да се мешаат во Вашите операции, крадат корпоративни податоци и да пристапуваат до Вашата мрежа.…
Сајбер заштитата и улогата на човечкиот фактор

Сајбер заштитата и улогата на човечкиот фактор

Сајбер безбедноста не е важна само за ИТ одделот, начинот на кој управувате со ИТ инфраструктурата и изложеноста на ризик на Вашата компанија директно влијаат врз успехот на Вашиот бизнис.…
Користењето на софвер со сомнително потекло крие опасности за Вашиот бизнис!

Бидете внимателни – користењето на софвер со сомнително потекло крие опасности за Вашиот бизнис!

Употребата на софтвер со сомнително потекло е опасна и крие голем број на ризици - од губење на важни службени податоци до вируси и хакерски напади, кои може да доведат…
Lenovo Tab47

Lenovo Tab 4 7 – Одличен таблет, неверојатна цена!

Тенок и лесен, удобен за секој член на семејството. Tab 4 7 Essential е совршено прилагоден за семејна употреба благодарение на различните акаунти што родителите можат да ги изберат за…