18 years experience in the IT world!

Новости

Moto_Pie

Сите Motorola One уреди добиваат ажурирање до Android Pie

Многубројните корисници од Македонија кои го избраа Motorola One, смартфонот кој направи вистински бум на пазарот во средната ценовна класа, ќе бидат меѓу првите во светот кои ќе работат на…
  • Motorola One - White

Motorola Оne веќе е на македонскиот пазар

Телефонот пристигна кај нас по цена, пониска од очекуваната Најновиот смартфон во портфолиото на Motorola официјално пристигна и кај нас. Motorola one веќе е достапен и на македонскиот пазар. Како…
D-Link Industrial Switches

Поврзете го вашето окружување со индустриските мрежни уреди од D-Link

Вклучете се во поврзана инфраструктура Не е никаква тајна дека светот станува се поповрзан. Огромен број на податоци се генерираат секој ден и тој број експоненцијално расте. Поради тоа, поседувањето…
  • Motorola_Izdrzliva baterija
  • MotoMods

Издржлива батерија? Toa е возможна мисија!

Дали знаете како правилно да го полните телефонот? Независно од тоа дали станува збор за највисока, средна или ниска класа на смартфони – сите се соочени со еден основен предизвик…
Microsoft Office 2019

Што e ново во Office 2019

Во Office 2019 ќе најдете нови алатки за мастило, типови на податоци, функции, алатки за превод и уредување, графички движења, функции за едноставна употреба и многу повеќе! Проверете што ви…

Јордан Димитровски: Успехот на AITONIX е резултат на амбиција, правилно поставени цели и желба за нови знаења

Јордан Димитровски: Успехот на AITONIX е резултат на амбиција, правилно поставени цели и желба за нови знаења AITONIX е целосно македонска компанија, која за 18 години од мала фирма се…
Moto Experiences

Животот е полесен со Moto Experiences

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават интеракцијата со него уште поинтуитивна Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција…
IFA 2018

IFA 2018 – Моќта на иновациите во технологијата и оваа година импресионираше!

Минатата недела во Берлин се одржа IFА, најголемиот светски настан за потрошувачка електроника и домашни апарати. Учество земаа 1814 изложувачи кои привлекоа 245 000 посетители, а за огромниот спектар на…
Dell PowerEdge Rack Servers

Dell EMC PowerEdge R740 – Сервер оптимизиран за ефикасно распоредување на работното оптоварување

Максимизирајте ги перформансите на апликациите со оптимален микс од картички за забрзување, простор за складирање и компјутерска моќ во 2U, 2-socket платформа оптимизирана за VDI. R740 е работна машина за…
Motorola + Android One

Motorola + Android One

Семејството на Motorola добива уште еден нов член - motorola one. Овој Android One смартфон ви го дава омиленото Android искуство, три години редовни безбедносни ажурирања и уште повеќе можности…
First 5G-upgradable phone

Motorola го претстави првиот 5G смартфон во светот

Порано оваа година, Motorola прослави 45 години од голем број на важни настани за мобилната индустрија. Од пуштањето на првиот мобилен телефон на пазарот со создавањето на симболичниот RAZR до…
  • Motorola_Moon
  • Motorola_Moon_3

Еден гигантски чекор за Motorola

Пред четириесет и девет години, уредите на Motorola ги пренесоа првите чекори на Нил Армстронг на Месечината на милиони луѓе во светот 20 јули 2018 година, Скопје - Денес се…
  • Motorola Logo
  • Motorola Logo

Легендарнoто лого на Motorola полни 63 години

Дизајнот на т.н. batwings е разработен од Morton Goldsholl Design Associates Легендарното лого на Motorola денес го одбележува својот 63-ти роденден. На 19 јуни 1955 год. е официјално претставено пред…
GDPR

Забрзајте ја подготовката за GDPR!

Што е GDPR? Регулативата за заштита на општите податоци (GDPR) е новиот закон за заштита на податоци на Европската Унија. Тој е наменет да им овозможи на поединците поголема контрола…
Logo AITONIX

TDK Computers веќе е AITONIX!

Среќни сме да објавиме дека TDK Computers го промени името во AITONIX. Од самиот наш почеток во 2000-та година посветени сме на бизнисот, на нашите клиенти и на заедничкиот напредок.…
  • Dell EMC Forum

Dell EMC Forum 2018 во Тирана

Иновациите во технологиите напредуваат со експоненцијална стапка, поттикнувајќи нова ера на дигитална трансформација. Dell EMC Форум 2018 е настан кој ни покажа како да ја забрзаме трансформацијата, со директен пристап…
Истражување за користењето на смартфони

46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат

Глобалното истражување на Моторола нè предупредува за нарушувањето на балансот помеѓу животот и нашиот смартфон. Во декември 2017 година, Моторола спроведе истражување на територијата на четири континенти во едни од…

DELL PowerEdge R230 – Моќен и ефикасен сервер со неверојатна брзина на обработка на податоци!

Консолидација на податоците, побрзо работење на апликациите и перформанси кои ќе овозможат поголема ефикасност и продуктивност на вашиот бизнис. DELL PowerEdge R230 овозможува лесно да ја организирате вашата работа и…
Disatree EMEA Monaco

DISTREE EMEA 2018 – Премиум настан од областа на технологијата кој ја поттикнува соработката на бизнисите ширум светот!

Од 6-ти до 9-ти февруари во Монако се спроведе реномираниот годишен DISTREE EMEA настан, каде учество земa и TDK Computers. На настанот беа претставени стотици брендови од областа на технологијата…

8 совети како да се заштитите од малициозен и опасен софтвер

Малициозниот софтвер може да се појави во многу различни форми. Хакерите користат малициозен софтвер за да се мешаат во Вашите операции, крадат корпоративни податоци и да пристапуваат до Вашата мрежа.…
Сајбер заштитата и улогата на човечкиот фактор

Сајбер заштитата и улогата на човечкиот фактор

Сајбер безбедноста не е важна само за ИТ одделот, начинот на кој управувате со ИТ инфраструктурата и изложеноста на ризик на Вашата компанија директно влијаат врз успехот на Вашиот бизнис.…
Користењето на софвер со сомнително потекло крие опасности за Вашиот бизнис!

Бидете внимателни – користењето на софвер со сомнително потекло крие опасности за Вашиот бизнис!

Употребата на софтвер со сомнително потекло е опасна и крие голем број на ризици - од губење на важни службени податоци до вируси и хакерски напади, кои може да доведат…
Lenovo Tab47

Lenovo Tab 4 7 – Одличен таблет, неверојатна цена!

Тенок и лесен, удобен за секој член на семејството. Tab 4 7 Essential е совршено прилагоден за семејна употреба благодарение на различните акаунти што родителите можат да ги изберат за…